10 Dakikada kendi "Flappy Bird" klonunuzu oluşturun

1
  • 0 favourites

Index

Tagged

Attached Files

The following files have been attached to this tutorial:

.rar

Contributors

Stats

9,379 visits, 14,459 views

Tools

License

This tutorial is licensed under CC BY 4.0. Please refer to the license text if you wish to reuse, share or remix the content contained within this tutorial.

Adım 3

Şimdi oyunun kendisini yapmaya başlayalım ! Eğer önceden indirmediyseniz, sol tarafta bulunan ekleri indirin. Bu ekin içeriğinde oyunu yapmak için kullanacağımız tüm resimler mevcut.

Oyununuzun Layout bölümüne gidin, "Bird.png", "Background.png", "Pipe-Bottom.png" and "Pipe-Top.png" dosyalarının hepsini ayrı ayrı sürükleyip layouta bırakın. Eğer aynı anda atarsanız Construct 2 bizim istemediğimiz bir animasyon olarak algılayacak. Background pozisyonunu layout ile birebir yapın.

Kuş (Bird.png) resmini ekranın ekranın soluna, oyun başlayınca görmek istediğiniz yere koyun. Eğer koyduğunuz bir veya birden çok objeyi göremiyorsanız background üstte kalmış demektir. Background'ı sağ tıklayıp "Z order" bölümüne gelin ve "send it to the back" a tıklayın. Oyun için kullanacağımız boruları (Pipe-Top ve Pipe-Bottom) çalışma sayfanızın sağına sürükleyin. Yaklaşık olarak şöyle bir şekilde gözükecektir;

Layout'ı sağ tıklayınca ve "Tiled Background" a tıklayın. Layout üzerinde herhangi bir yere tıklayın. Daha sonra "Edit Image" a tıklayın ve "Open Icon" u seçin, ardından "Floor.png" dosyasını seçin. Pencereyi kapatın. Bu floor background'ını "1000x28" olarak ayarlayın. Layoutın alt kısmına sürükleyin.

Aynı işlemi diğer background resmi olan "Floor2.png" için yapın. Bu sefer ayarı "1000x19" olarak düzenleyin ve bir önce eklediğimiz resmin üstüne gelecek şekilde sürükleyin.

  • 0 Comments

  • Order by
Want to leave a comment? Login or Register an account!