10 Dakikada kendi "Flappy Bird" klonunuzu oluşturun

1
  • 0 favourites

Index

Tagged

Attached Files

The following files have been attached to this tutorial:

.rar

Contributors

Stats

9,382 visits, 14,464 views

Tools

License

This tutorial is licensed under CC BY 4.0. Please refer to the license text if you wish to reuse, share or remix the content contained within this tutorial.

Adım 2

Projenizin layout bölümüne gelip "Start" katmanı seçili iken çift tıklayın. Karşınıza gelen pencerede "Form Controls" ana başlığının altında bulunan "Button" a çift tıklayın. İmleciniz artı işareti şeklini aldıktan sonra alanınızda herhangi bir bölgeye tıklayıp butonu yerleştirin. Butonunuz seçili iken sol tarafta bulunan Properties bölümünden buton üzerinde yazan yazıyı "Play" e çevirin.

Şimdi Start katmanı seçili iken Evetn Sheet bölümüne gidin ve "Add event" e tıklayarak bir koşul ekleyin. Karşınıza çıkan pencereden "Button" u çift tıklayın, "On Clicked" bölümüne tıklayın. Aşağıdaki gibi görünecektir.

Eklediğimiz "Button on clicked" bölümüne faliyet eklemek için "Add Section" a tıklayın. karşınıza çıkan bölgeden System'e ve daha sonra da "Go to layout" a çift tıklayın. "Game" layout'ını seçin ve "OK" a basın. Event şu şekilde gözükecektir;

  • 0 Comments

  • Order by
Want to leave a comment? Login or Register an account!