Jak fungují licence pro Construct 2

1
  • 0 favourites

Kterou licenci pro Construct 2 potřebuji?

Pro rychlou orientaci, kterou licenci máte použít, můžete použít naši pomůcku "Kterou licenci potřebuji". Celý popis licencí, které nabízíme, následuje níže.

Přehled licencí

Construct 2 lze používat třemi způsoby: verze Zdarma, s Osobní licencí anebo s Business licencí. Jednotlivé licence fungují následujícím způsobem.

Construct 2 Zdarma

Verze zdarma obsahuje všechny funkce plné verze s několika omezeními:

- Nanejvýš 100 událostí v projektu

- Nanejvýš 4 vrstvy v kterémkoliv layoutu

- Nanejvýš 2 efekty v projektu

- Projekt nelze uspořádat do podadresářů

- Nelze prohledávat události

- Bez lišty Konfigurace

- Bez Rodin

- Funkce Preview on LAN není dostupná

- Použití pro komerční účely není povoleno (ovšem lze použít pro výuku a v jiných nekomerčních organizacích).

- Není dostupných několik exportétů, např. pro publikaci na mobily nebo pro desktop.

Verze zdarma je i s těmito limity stále výkonným nástrojem. Např. Space Blaster demo používá pouze 70 událostí - pohodlně pod limitem i na tak složitou hru! Ostatní omezení obecně také malé projekty nelimitují. Funkce jako uspořádávání do podadresářů a prohledávání událostí jsou nejužitečnější pro větší projekty, které stejně 100 událostí přesáhnou.

Osobní (Personal) licence

Po zakoupení Osobní licence jsou všechna omezení odstraněna. Můžete používat všechny funkce Construct 2 a tvořit tak velké hry, jak se vám zlíbí. Jako výpomoc do vašich začátků tvorby her dostanete navíc balíčky zvukových efektů, hudby a spritů!

Licence nejsou časově omezené - s vaší kopií Construct 2 je můžete používat už napořád. Všechny aktualizace editoru Construct 2 jsou také zdarma. Nejedná se o předplatné, ale o jednorázovou platbu. Také nemusíte platit nic navíc za další funkce nebo exportéry - vše je součástí jedné ceny.

Zásady použití Osobní licence pro jednotlivce a organizace se mírně liší.

Jednotlivci

Osobní licenci můžete použít i pro komerční účely až do limitu 5000 $. To znamená, že pokud jste nezávislý vývojář, mohou vaše zisky z použítí Construct 2 (např. z prodeje her či zisku z vložené reklamy) dosáhnout až 5000 $ než budete potřebovat Business licenci. Dá se předpokládat, že po výdělku 5000 $ si Business licenci budete moci snadno dovolit!

Jednotlivci mohou svou licenci použít na libovolném množství počítačů, pokud je používají pouze oni (viz Použití licence níže).

Organizace

Osobní licenci mohou používat pouze nevýdělečné organizace (jako školy, knihovny a univerzity). Firmy a ostatní výdělečné organizace si musí zakoupit Business licenci.

Licence pro organizace se vystavují na jméno organizace místo jména osoby. Jsou určeny pro určitý počítač a mohou být použity libovolným počtem lidí, pokud jsou používány právě pouze na určeném počítači.

Business licence

Business licence nepřidává žádné funkce. Všechny funkce získáte s Osobní licencí. Business licenci potřebujete pro tyto případy:

- jste jednotlivec se ziskem z použití Construct 2 větším než 5000 $

- Construct 2 bude používán ve firmě pro výdělečné účely

Většina z vás si s Osobní licencí naprosto vystačí. Někteří lidé srovnávají Business licenci Construct 2 s nejdražšími verzemi jiných aplikací. Nenechte se zmást! Business licenci nepotřebujete, pokud vaše odpověď na následující otázky není kladná:

- jste použitím Construct 2 vydělali 5000 $?

- Jste výdělečná organizace, jako např. firma?

Pokud je vaše odpověď na obě otázky NE, pak nepotřebujete Business licenci! Můžete ušetřit peníze a pořídit si Osobní licenci. Nezapomeňte, že Osobní licence taktéž obsahuje všechny funkce.

Hromadné licence

Pokud pro organizaci zakupujete mnoho licencí, můžeme vám vydat celofiremní licenci, která je ve srovnání s individuálními licencemi o mnoho levnější. Pokud máte zájem, kontaktujte nás na adrese licensehelpdfe@scirra.com a uvidíme, co pro vás budeme moci udělat.

Nákupy na Steamu

Při nákupu na Steamu je licenční systém mírně rozdílný. Licenci pro vás spravuje Steam. Pokud chcete nainstalovat Construct 2 na jiný počítač, stačí nainstalovat Steam, přihlásit se a opětovně stáhnout Construct 2. Zbytek tohoto článku se zabývá nákupem licence přímo z našich stránek, což předpokládá použití licenčního souboru namísto Steamu.

Použití licence

Pokud jste namísto Steamu zakoupili licenci přímo na našich stránkách, bude vám emailem zaslán tzv. redeem key, neboli klíč pro vyzvednutí licence. Jedná se o specifický kód, který zadáte ve Scirra Store a za něj obdržíte svoji licenci. Pokud chcete zakoupit licenci pro někoho jiného, můžete mu předat klíč a tato osoba pak z obchodu získá licenci se svým vlastním jménem a emailem.

Po zadání klíče ve Scirra Store si můžete stáhnout svoji licenci pro Construct 2 ve formě souboru nazvaného c2license.txt. Soubor použijete jeho nakopírováním do složky Moje Dokumenty anebo do adresáře, kde je Construct 2 nainstalován (je tam i soubor Construct2.exe). Construct 2 by po restartu měl vaši licenci najít. Správné použití licence poznáte podle toho, že v titulu okna už nebude uvedeno 'Free edition' a dialog About vypíše i informace o licenci.

Pamatujte, že licence se jménem osoby je určena pro jednotlivce: můžete ji použít na libovolném množství počítačů, pokud jste jejich jediným uživatelem. Licence se jménem organizace je na druhou stranu určena pro počítače: může ji používat libovolný počet lidí, pokud je používána pouze na určeném počítači.

Nezapomeňte, že Construct 2 je přenosný. Pokud máte osobní licenci, můžete aplikaci nainstalovat na USB flash paměť, nakopírovat licenční soubor do nainstalovaného adresáře a následně si nosit licencovaný Construct 2 s sebou. Nezapomeňte, že to je pouze pro vaše osobní užití a pro licence organizací to není povoleno. Nesmíte nechat kohokoli jiného používat vaši licenci!

Svoje licence si hlídejte!

Svou licenci samozřejmě nesmíte nikomu poskytovat. Hlídejte si ji stejně jako sériová čísla u jiného software! Vaše licence také obsahuje některé vaše soukromé informace, takže jsem si jist, že nechcete, aby se ji zmocnil kdokoliv nedůvěryhodný.

Odměny

Všichni, kdo si zakoupí licenci, taktéž dostanou medaili pro svůj avatar a odznak na svém profilu. Pokud jste si zakoupili licenci a stále jste nedostali odznak, pošlete email s ID vaší transakce a uživatelským jménem na licensehelpdfe@scirra.com a váš odznak vám vydáme.

Opětovné stažení licence

Pokud si zformátujete počítač či o licenci přijdete jiným způsobem, můžete si ji opětovně stáhnout zde:

http://www.scirra.com/store/purchases

Začněte s verzí zadarmo!

Proč si nestáhnout verzi zdarma a nevyzkoušet? Není to časově omezené demo - vydrží napořád - a je zadarmo!

  • 0 Comments

  • Order by
Want to leave a comment? Login or Register an account!