Jak działają licencje Construct 2

1

Construct 2 może być używany na trzy sposoby: jako Edycja Darmowa, z licencją Dla Osób Fizycznych lub z licencją Dla Firm. Oto jak działają poszczególne licencje.

Construct 2 - Edycja Darmowa

Darmowa edycja oferuje wszystko co można znaleźć w pełnej wersji programu, ale z pewnymi ograniczeniami:

- Limit 100 zdarzeń na projekt

- Limit 4 warstw na plan

- Limit 2 efektów na projekt

- Brak możliwości porządkowania projektu używając podfolderów

- Brak możliwości wyszukiwania zdarzeń

- Brak paska konfiguracji

- Brak możliwości tworzenia rodzin

- Brak dostępu do podglądu w sieci LAN

- Zabroniony użytek komercyjny (darmowa edycja może być jednak używana w edukacji i organizacjach non-profit).

Darmowa edycja wciąż jest potężnym narzędziem pomimo tych ograniczeń. Przykładowo gra demonstracyjna Space Blaster korzysta jedynie z 70 zdarzeń - całkiem sporo poniżej limitu jak na tak skomplikowaną grę! Pozostałe ograniczenia również nie powinny mieć wpływu na niewielkie projekty. Elementy takie jak porządkowanie w podfolderach czy wyszukiwanie zdarzeń zwykle są najbardziej przydatne w dużych projektach, które i tak zazwyczaj mają ponad 100 zdarzeń.

Licencja Dla Osób Fizycznych

Po zakupie Licencji Dla Osób Fizycznych usuwane są wszystkie ograniczenia. Otrzymujesz dostęp do wszystkich funkcji Construct 2 i możesz tworzyć gry tak duże jak chcesz. Uzyskujesz też dostęp do dodatkowych efektów dźwiękowych, muzyki i grafik abyś mógł łatwiej zacząć tworzyć własne gry!

Licencje nie są ograniczone czasowo - możesz ich używać ze swoją kopią Construct 2 jak długo chcesz. Oprócz tego wszystkie aktualizacje edytora Construct 2 są darmowe. Licencja nie jest subskrypcją, płacisz za nią tylko raz. Nie musisz też płacić za dodatkowe funkcje czy eksportery - wszystko otrzymujesz w jednej cenie.

Warunki Licencji Dla Osób Fizycznych różnią się nieco dla osób fizycznych i firm.

Osoby fizyczne

Licencja Dla Osób Fizycznych może być używana do celów komercyjnych do czasu zarobienia 5000 dolarów (ok. 16 000 zł). Oznacza to, że jeśli jesteś niezależnym twórcą gier komputerowych, możesz uzyskać dochód w wysokości do 5000 dolarów używając Construct 2 (na przykład sprzedając gry lub umieszczając przy nich reklamy) zanim będziesz musiał zakupić Licencję Dla Firm. Mamy nadzieję, że zakup Licencji Dla Firm nie będzie przeszkodą gdy już zarobisz 5000 dolarów!

Osoby fizyczne mogą używać swojej licencji na dowolnej liczbie komputerów o ile tylko one korzystają z tej licencji (patrz sekcja Korzystanie z licencji niżej).

Firmy

Licencja Dla Osób Fizycznych może być używana wyłącznie przez organizacje non-profit (takie jak szkoły, biblioteki czy uniwersytety). Firmy nastawione na zysk muszą zakupić Licencję Dla Firm.

Licencje Dla Firm muszą zawierać nazwę firmy zamiast nazwiska osoby. Są one przypisane do konkretnych komputerów, ale może z nich korzystać dowolna liczba osób o ile licencja jest używana wyłącznie na danym komputerze.

Licencja Dla Firm

Licencja Dla Firm nie zawiera dodatkowych funkcji. Wszystkie funkcje są dostępne już w ramach Licencji Dla Osób Fizycznych. Licencja Dla Firm będzie Ci potrzebna tylko gdy:

- jesteś osobą fizyczną i zarobiłeś ponad 5000 dolarów używając Construct 2 lub

- Construct 2 będzie używany w firmie nastawionej na zysk.

Większości z Was wystarczy Licencja Dla Osób Fizycznych. Niektórzy mogą porównywać Licencję Dla Firm Construct 2 z najdroższymi wersjami innych programów komputerowych. Nie daj się zwieść! Nie potrzebujesz Licencji Dla Firm, chyba że odpowiedź na któreś z poniższych pytań brzmi "tak":

- Czy zarobiłeś już 5000 dolarów używając Construct 2?

- Czy pracujesz w firmie nastawionej na zysk?

Jeśli odpowiedź na oba powyższe pytania brzmi "nie", nie potrzebujesz Licencji Dla Firm! Możesz zaoszczędzić i kupić Licencję Dla Osób Fizycznych. Pamiętaj, że Licencja Dla Osób Fizycznych również oferuje wszystkie funkcje.

Licencje grupowe

Jeśli chcesz kupić większą liczbę licencji dla firmy, możemy zaoferować licencję dla całej firmy w mocno obniżonej cenie. Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do nas na adres licensehelpaze@scirra.com - zobaczymy co możemy dla Ciebie zrobić.

Zakup w serwisie Steam

Jeśli kupujesz licencję w serwisie Steam, system licencji jest nieco inny. Całą licencję obsługuje Steam. Jeśli chcesz zainstalować swoją kopię Construct 2 na innym komputerze, po prostu zainstaluj Steam, zaloguj się i jeszcze raz pobierz Construct 2. Reszta artykułu dotyczy zakupu licencji bezpośrednio od nas i omawia plik licencji zamiast serwisu Steam.

Korzystanie z licencji

Jeśli kupiłeś licencję na naszej stronie (nie w serwisie Steam), wyślemy Ci pocztą elektroniczną klucz. Jest to specjalny kod, który możesz wprowadzić w Sklepie Scirra aby otrzymać swoją licencję. Jeśli chcesz kupić licencję dla innej osoby, możesz dać jej klucz, a będzie ona mogła pobrać licencję ze swoim nazwiskiem i adresem e-mail.

Po podaniu klucza na stronie Sklepu Scirra możesz pobrać swoją licencję Construct 2, będącą plikiem o nazwie c2license.txt. Aby zacząć jej używać, po prostu skopiuj ją do folderu Moje Dokumenty lub do katalogu instalacyjnego (obok pliku Construct2.exe). Po ponownym uruchomieniu Construct 2 powinien wykryć licencję. Fraza 'Free edition' zniknie z paska tytułu, a w oknie About będą wyświetlone informacje o licencji.

Pamiętaj, że licencja z nazwiskiem jest przeznaczona dla osoby fizycznej: możesz jej używać na dowolnej liczbie komputerów o ile nie będzie jej używać nikt inny. Licencja z nazwą firmy jest przypisana do jednego lub więcej komputerów: może jej używać dowolne liczba osób o ile jest ona używana wyłącznie na przypisanych do niej komputerach.

Pamiętaj, że Construct 2 jest przenośny. Jeśli masz Licencję Dla Osób Fizycznych, możesz zainstalować Construct 2 na pamięci USB, skopiować plik licencji do katalogu instalacyjnego i zabrać program gdzie chcesz. Nie zapominaj, że z licencji możesz korzystać tylko Ty i że przenoszenie Licencji Dla Firm między komputerami jest zabronione. Nie możesz zezwalać innym osobom na używanie Twojej licencji!

Pilnuj swojej licencji!

Oczywiście nie możesz udostępniać swojej licencji innym. Zachowaj ją dla siebie tak jak numery seryjne innych programów! Twoja licencja zawiera Twoje informacje osobiste, więc jestem pewien, że nie chciałbyś jej udostępniać niepożądanym osobom.

Nagrody

Każdy kto kupi licencję otrzyma medal wyświetlony przy swoim awatarze i odznakę w profilu. Jeśli kupiłeś licencję i nie otrzymałeś jeszcze odznaki, napisz do nas na adres licensehelpaze@scirra.com podając nam numer ID transakcji i swoją nazwę użytkownika, a przyznamy Ci odznakę.

Zacznij przygodę z Construct 2 od darmowej edycji!

Co powiesz na pobranie darmowej edycji i wypróbowanie jej? To nie jest wersja próbna - nie ma ona limitów czasowych i jest darmowa!

  • 0 Comments

  • Order by
Want to leave a comment? Login or Register an account!