Online Yüksek Skor Tablosu (AJAX, PHP, MySQL)

4
  • 1 favourites

Hosting(barındırma) hesabınızdaki bir mysql veritabanının nasıl kurulacağını anlatan video eğitim programıma hoş geldiniz, yüksek skor tablosu için veritabanını kullanarak Construct 2'ye ayarlayın.

Bu video serisi, çevrimiçi bir hosting(barındırma) hesabınız olduğunu veya mySQL veritabanlarının oluşturulmasını sağladığını varsayıyor. Bir web hostinge(barındırıcıya) ihtiyacınız varsa www.HostGator.com'u öneriyorum.

Dosyalar

PHP'ler ve TXT dosyaları - Güncellendiği Tarih: 19 Temmuz 2012

CAPX Dosyası - Bu dosyayı 20 kez kopyalayıp yapıştırılan bir Metin nesnesi kullanarak güncelledim. For Each döngüleri kullanarak kodu güncelledim. Çok daha hızlı. Değişiklikleri açıklayan bir video koyacağım.

Videolar

Aşama 1: Veritabanını Oluşturma

Aşama 2: Veritabanı Tablosu Oluşturma

Aşama 3: PHP Dosyaları

Aşama 4: Construct Aşama 1

Aşama 5: Construct Aşama 2

Aşama 6: Construct Aşama 3

Aşama 7: Construct Aşama 4

Aşama 8: Construct Aşama 5

Aşama 9: Construct Aşama 6

Notlar:

Php dosyalarının çalışması için cgi-bin klasörünüzde olması gerekmiyor isterseniz değiştirin. Sadece tüm barındırılan alanların(domain) genellikle bir klasörde olduğunu biliyorum. Php dosyalarını etki alanının kök dizinine koymayı veya farklı bir dizin oluşturmayı deneyebilirsiniz, böyle yaparsanız iyi çalışır.

PHP dosyalarınızı çalıştıran sunucuda PHP'nin kurulu olması gerekir. Çoğu barındırma hesabıyla varsayılan olarak yüklenir. Dosyaları bir Dropbox klasörüne koymak bu işe yaramaz. PHP yüklü gerçek bir sunucuda barındırılmış olmalıdır. Hatalar alıyorsanız veya dosya indirmeye çalışıyorsa, hosting şirketi desteğiyle iletişime geçin ve sorunu hemen söyleyin.

  • 2 Comments

  • Order by
Want to leave a comment? Login or Register an account!
  • Ömer selam, benim bir sorunum var yapamadım oyun yapıyorum fakat şimdi sattığım zaman sıkıntı oluyor, files klasörüne text dosyası koyup site linki ve sosyal medya linklerini çekmek istiyorum alan kişi bilgilerini kolayca girsin diye bi örnek atarmısın bana rica etsem kaynak bulamadım.